Programlama

Microsoft’un İnternet Üzerinden Eğitimleri

microsoft

Merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere biraz microsoft ve microsoft eğitim olananlarından bahsedeceğim.Biraz sıkıcı bir yazı veya bildiğiniz şeyleri anlatacağımı sanıyorsanız anlatacaklarımı biliyor olsanız bile bu konuda yanılmış olacaksınız.
Bir süredir microsoft’un eğitimleri üzerinde araştırma yapıyorum ve birkaçına da katıldığımı söylemek isterim.Katıldıklarım tabiki de internet üzerinden olanlardı 🙂 Dışarı çıkmayı sevmeyen bir insan olarak hele hele bu soğuklarda herhangi bir yere gitmem heralde bu microsoft eğitimleri olsa bile.Belki de giderim belli olmaz 🙂 
Bahsettiğim ilk microsoft eğitimleri sayfası msakademi tabiki kuşkusuz.Açıkçası msakademi sayfaları beklediğimden daha iyi çıktı diyebilirim.En sevdiğim yanı da bir kursu bitirmeden bir sonrakine kesinlikle geçemiyorsunuz.Ayrıca her sayfada bilgisayar başında olmak ve o sayfa ile ilgilenmek zorundasınız.YouTube tarzı açayım çalsın arkaplanda bende o sırada facebook veya twitter’da takılayım gibi bir olay mümkün değil.

Şimdiden böyle düşünenlere unutun gitsin diyorum…Zaten önemli olanda oradaki eğitimleri iyi değerlendirmek yoksa youtube tarzı veya daha farklı birşey olsaydı hiçkimsenin işine de yaramazdı çokta gereksiz olurdu.Bu konuda microsoft akademi sayfaları yapımcılarını tebrik ediyorum.
Şuanki ms akademi’deki hesabımın durumu : 3 kurs bitirmişim, 347 puan, genelde 3609 Ankara’da 467 sıralamam var.Açıkçası 1-2 hafta önce yaptım bunları.Son zamanlarda pek giremiyorum ama önümüzdeki 20 gün içerisinde daha ilerde bırakmaya çalışacağım…
Microsoft Açık Akademi sayfasını buradan inceleyebilirsiniz…

Microsoft’un eğitimleri bu kadarla kalmıyor.Facebook gibi sosyal ağlardanda eğitim videoları yayınlayabiliyorlar.Birazdan bunları paylaşacağım.
Ben C# eğitimlerini indirdim ve başlamayı düşünüyorum.İndirecek arkadaşlara sonradan hayal kırıklığı yaşatmaması için şimdiden söylüyorum eğitimler ingilizcedir.
Microsoft’un şuan ulaşabileceğim 3 farklı kategoride eğitimi var.Bunlar C# platformu, Visual Basic ve WP7 platformu.Bunlara ait videoları ve açıklamarı paylaşacağım.Ve bunlar ;

  1. C# Platformu Toplam 24 Video ve WMV dosya uzantıları ile Buradan indirebilirsiniz…
  2. C# Platformu Toplam 24 Video ve Mp4 dosya uzantıları ile Buradan indirebilirsiniz… 
  3. Visual Basic Toplam 25 Video ve WMV dosya uzantıları ile Buradan indirebilirsiniz.
  4. Visual Basic Toplam 25 Video ve Mp4 dosya uzantıları ile Buradan indirebilirsiniz.

Windows Phone7 videolarını daha sonra paylaşacağım.

Önemli : Dosyalar herhangi bir paylaşım sitesinde değildir.Tıkla indir şeklinde internetinizin maximum hızında indirme yapabilirsiniz.

Not1 : Sayfalara tıkladıktan 5 sn sonra reklamı geç yazısını tıklayarak dosya linklerine ulaşabilirsiniz.

Not2 : Mp4 uzantılı dosyaların boyutları biraz daha düşük wmv uzantılı dosyalara göre…

İngilizcenizin çok iyi olmasına gerek yok.Az çokta olsa birşeyler anlarsınız.Önemli olan severek isteyerek izlemek.Tavsiyem izlemeseniz bile arşivinizde bulundurun özellikle de C# videolarını…

Tüm yazılımcılara selam olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir